Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko tapicerowane?

Łóżko to najważniejszy element sypialni, tutaj zgodzi się ze mną każdy. Nie można zapominać o garderobie czy dodatkach, ale to własnie łoże sprawia, że możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Na co zwrócić uwagę kupując łóżko do sypialni? Jest wiele aspektów, postaram się wspomnieć o tych najważniejszy.

Wymiary!

Łoże musi być dobrane do pomieszczenia, jeśli masz do dyspozycji bardzo dużą sypialnię, nie ma problemu, możesz zdecydować się na duże łóżko tapicerowane do sypialniPo pierwsze zmierz więc przestrzeń jaką dysponujesz, najważniejsze, aby dookoła łoża dało się swobodnie poruszać. Jeśli na długość, nie zmieścisz łóżka większego niż 220cm, warto sprawdzić łózka z płyty, z tapicerowanymi elementami, są to bardzo ciekawe modele, dobrze wpisujące się też w klasyczne wnętrza. Niektóre łoża posiadają unikalne, pikowane zagłowia.

Materac!

Korpus łóżka to nie wszystko, jeśli zależy nam na komforcie, najważniejszym elementem będzie materac, odpowiedni jego dobór, to skomplikowana sprawa. Warto zacząć od tego, że twardość to odczucie bardzo subiektywne, to co dla jednego będzie miękkie, dla drugiej osoby może być już twarde. Decydując się na materac, na którym śpimy we dwójkę, warto więc po prostu przetestować kilka modeli w sklepie. Jeśli nie mamy na to czasu, jednocześnie nie cierpimy na żadne urazy czy problemy z kręgosłupem, zdajmy się na swoją intuicję. Najważniejsze, aby materac był stosunkowo gruby i posiadał kilka warstw, oprócz standardowego wkładu sprężynowego. Sprawi to, że będzie zdecydowanie bardziej wytrzymały, oraz nie będzie się odkształcał. Jeśli nie wiesz jaki model będzie dobry dla Ciebie, sprawdź podstawowy materac 7 strefowy, model ten z pewnością Cię zaskoczy, jakością wykonania i komfortem snu.

Wygląd!

To tak naprawdę element który ostatecznie zdecyduje o wyborze łóżka, a najbardziej zdesperowani, są w stanie wyburzyć nawet ścianę w mieszkaniu, aby tylko móc wstawić tam swoje wymarzone łoże. Nic więc dziwnego, że często kupujemy wzrokiem. Dlatego tak dobrym rozwiązaniem są łoża tapicerowane, możemy zdecydować się na fajną bryłę, a dzięki dużej ilości dostępnych tkanin, finalnie otrzymamy łoże dopasowane do naszego wnętrza. Pamiętajmy tylko, aby skupić się na najważniejszym – komforcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *